Meniu
Prenumerata

penktadienis, lapkričio 22 d.


The Economist
NELYGYBĖ
Kokiu matu matuoti vieną procentą?
Politikams vis didesnį prioritetą teikiant nelygybės klausimui, dalis ekonomistų jos rodiklius pradeda vertinti nauju kampu
Komentarai
Kaip išlyginti pajamų nelygybę?
Pajamų nelygybė Lietuvoje yra viena didžiausių ES, tačiau neretai apipinta mitais. Parinkti adekvačias priemones perteklinės pajamų nelygybės mažinimui galima tik tinkamai identifikavus jos priežastis. Priešingu atveju galime atsidurti gerais norais grįstame kelyje į pragarą – valstybėje, kurioje pajamos lygesnės, tačiau bendra gerovė žemesnė ir visi gyvena daug skurdžiau.
Aktualijos
Kada pasivysime Švediją?
Lietuvoje dabar gyvename panašiai kaip Vakarų Europos gyventojai prieš gerus du dešimtmečius, o mūsų ekonomika patiria sparčiausio augimo ir plėtros laikus. Vis dėlto nepriklausomybės aušroje duotas pažadas pavyti Švediją, regis, nespėtas ištesėti.
Komentarai
Pasiklydę nelygybėje
Skurdas ir nelygybė yra labai jautrios temos, nes su bent vienu šių reiškinių esame susidūrę visi. Vis dėlto šaltai ir objektyviai reikia pripažinti, kad skurdas ir pajamų nelygybė – skirtingi dalykai. Jei tu įsikūręs dviejų kambarių bute, o kaimynas – keturių, tai nelygybė. Jei neturi kur gyventi, tai – skurdas. Paprastai tariant, net pačioje turtingiausioje visuomenėje skurdo nebus, tačiau nelygybė – garantuota.
Komentarai
Sąžinės skurdas, išmonės deficitas
Skurdas ir pajamų nelygybė yra opi Lietuvos problema, sunku tai paneigti. Tačiau karštai pasiginčyti būtų galima dėl to, kad tiek kovą su šiomis ydomis paskelbę valdantieji, tiek bet kuri kita partija ar atskirai paimtas politikas iš tiesų kada rimtai žvelgė į šią problemą.
Komentarai
Skurdo politika smukdo vidurinę klasę
Skurdo politika didindama perskirstymą sutelkia dėmesį į mažiausias pajamas gaunančius ir vargingiausiai gyvenančius žmones. Tokios politikos pavyzdys – didinami mokesčiai daugiau uždirbantiems, kad būtų galima mokėti įvairias pašalpas mažai ar nieko neuždirbantiems. Tai yra tiesioginis perskirstymas – paimti iš vienų ir duoti kitiems.
Aktualijos
Socialinė atskirtis: kaip neperlenkti lazdos?
Europos Komisijos paskelbtoje ataskaitoje Lietuva kritikuojama dėl didelės socialinės atskirties. Kritiką būtina priimti, bet ne pažodžiui.
Komentarai
Tikrosios pajamų nelygybės priežastys
Pajamų nelygybė Lietuvoje pasiekė kritinę ribą. Apie tai signalizuoja į aukščiausią lygį ir modernios Lietuvos istorijoje, ir tarp visų ES šalių įkopęs pajamų nelygybės indeksas ir sustojęs progresas mažinant skurdą.
ŽYMA
PAJAMŲ NELYGYBĖ